Terdik Tamás Mihály
Egy Rovásgyűrű elemzése
1-es kép.
Az 1-es képen látható betűből, jómagam a Rovás {eG}-t olvastam le. De meg kellett állapítanom azt is, hogy a Latin A {nagybetűs} is lehet.
Így az én meglátásom a következő: ez vagy Rovás {eG} vagy Latin A {nagybetűs}.
2-es kép.
A 2-es képen lévő betűt, én a Rovás {eGY}-nek tartom. De mint az előző képnél, itt is meg kell jegyeznem azt, hogy ez egy Latin H {nagybetűs és fektetett} is lehet.
Így itt is az a megállapításom, hogy: ez vagy Rovás{eGY} vagy Latin H {nagybetűs}.
3-as kép.
A 3-as képen látható betű, nagy valószínűség szerint a Rovás {eP}. De mint az előző kettő kép esetében, itt is fen áll egy Latinbetűs változat lehetősége is.
Lehet a Latin E {nagybetűs} is. Ha viszont a rovásbetűs változat biztosabb, akkor ez esetben a balról-jobbra haladó irány érvényesül.
4-es kép.
A 4-es képen látható jelekben én a Rovás 3-at fedeztem fel. De mint minden rovás nyelvemlékünk megtekintésekor, itt is hozzá kell tennem azt, hogy ez csak Feltételezés.
5-ös kép.
Az 5-ös képen látható jel, az én meglátásom szerint a Rovás {eZ} lehet. De itt is hozzá kell tennem azt, hogy ez Feltételezés.
6-os kép.
A 6-ik képen látható jel, az én megítélésem szerint nem is biztos, hogy rovásjel. Ez egy karika s csak így látható ezen a gyűrűn.
7-es kép.
Én ezzel a jellel kapcsolatban azt mondom, hogy ez egy Rovás {eSZ} lehet. Itt is hangsúlyoznom kell a Feltételezést.
8-as kép.
A 8-as kép esetében egy izgalmas jelhez érkeztünk. Ugyanis az én meglátásom szerint ez egy ligatúra. Vagyis szépen magyarul kifejezve: ÖSSZEROVÁS lehet.
A jel felbontva véleményem szerint a következő képpen néz ki. Vagy {eT, eM} vagy pedig {eM, eT}.
9-es kép.
A 9-es képen látható jel a Rovás {eB} lehet.
10-es kép.
A 10-es képen ez a jel látható. Ez hasonló, mint maga a fordított Latin S {nagybetűs}. Én erre a jelre azt mondom, hogy nem biztos, hogy rovásjel.
11-es kép.
A 11-es képen látható jel, az én véleményem szerint egy kétirányú rovás {eC} lehet, mely ha a képzelőerőnket használjuk, azt látjuk, hogy egy kis kapuformát ábrázol.
Ennek a rovásgyűrűnek az elemzése egy egyszerű fiatal rovásíró munkája. Ki a saját szerény tudása szerint figyelte meg és írt elemzést a gyűrűn látható jelekről. Kik majd olvassák, ezeket a sorokat kérem, nézzék el az esetleges hibákat és tévedéseket. S ki-ki a saját tudása szerint javítson, ha a szíve azt üzeni.
AZ ISTENANYA és az ISTEN áldjon meg mindannyiunkat.
Terdik Tamás Mihály (Rovásíró)
Környe, 2019. Napisten (Június) hava
Áldás (Július) hava